Suvalkiečių prijuostės Visas vaizdas

Suvalkiečių prijuostės

D. Katkuvienė, A.Vandytė

Smulkiau

87

Į krepšelį

Aprašymas


Marijampolės kraštotyros muziejuje saugoma 116 XIX amžiaus antros pusės – XX amžiaus pradžios prijuosčių. Tai viena puošniausių to meto moters ir merginos kostiumo dalis, kuriai teikiama moters padorumo, tvarkingumo, apsaugos ir vaisingumo prasmė.

Suvalkietiškos prijuostės iš kitų Lietuvoje išsiskiria savo puošnumu, audimo technika ir ornamento kompozicija. Visos muziejaus rinkinio prijuostės yra tamsios, labiausiai mėgstamas žalias, violetinis, bordo, tamsiai mėlynas ir juodas fonas. Tyrinėtojus žavi ir audinio tankumas, ir siūlų kokybė.

Tik šiame regione sutinkamas lelijos motyvas prijuostėse yra atėjęs iš Vakarų Europos per bažnyčias ir dvarų inventorių. Šie rūbai buvo eksponuojami jau pirmosiose dailės parodose Lietuvoje ir užsienyje bei buvo prilyginami profesionaliajai dailei.

Leidinį įdomiai papildo muziejaus fonduose atrastos senos fotografijos, įamžinusios sena skaimo moteris buitinėje aplinkoje. Jose galima pamatyti, kokios prijuostes ryšėjo praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio moterys.  Techninės detalės

Sudarytojos Danutė Katkuvienė ir Asta Vandytė 
ISBN 9789955642848
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2008 m.
Apimtis 144 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai