Suvalkiečių marškiniai Visas vaizdas

Suvalkiečių marškiniai

D. Katkuvienė ir A. Vandytė

Smulkiau

157

Šios prekės Šiuo metu neturime

15.00 €
51.79 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Ar galima parašyti įdomią knygą apie marškinius? Pasirodo, galima – tą puikiai įrodo “Piko valandos” išleistas Marijampolės kraštotyros muziejaus katalogas “Suvalkiečių marškiniai”.

Marškiniais aprengiamas vos gimęs kūdikis, jie dėvimi darbuose ir šventėse, su jais šarvojamas velionis. Tai toks įprastas daiktas, kad net nesusimąstome apie jų kilmę, jų istoriją. O pasirodo, kad marškiniai kildinami iš senovės Romos dar V-III amžiuje prieš Kristų bei iš skitų ir sarmatų genčių. Menotyrininkai mano, akd būtent marškiniai yra pirmoji pečių juostos apdaro forma, iš kurios vėliau atsirado ir daug kitų drabužių.

Marijampolės kraštotyros muziejaus fonduose saugoma daug tekstilės rinkinių, tarp jų yra nemažai marškinių ar jų detalių. Vartydamas šį katalogą, skaitytojas galės pamatyti net 83 daiktus, aprašytus pagal siuvinėjimo techniką. Tai ir XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus pradžios moteriški marškiniai, siūti rankomis ypač smulkiais dygsneliais iš namuose austo lininio audinio, ir tunikos, ir vyriški marškiniai.

Jie stebina savo ornamentais, siuvinėjimo būdu ir smulkumu. Specialistai teigia, kad tikrąjį siuvimo grožį ir siuvėjos sugebėjimą galima pamatyti studijuojant tik baltą, t.y. marškinių siuvimą.

Didelę išliekamąją vertę turinčioje knygoje yra teksto santrauka anglų ir vokiečių kalbomis, taigi ji gali būti gera dovana užsieniečiui, kurį domina Lietuvos istorija, senojo kaimo tradicijos. Kiekvieneri marškiniai įdomiai nufotografuoti, pateiktas smulkus jų aprašymas, iš kur jie gauti, koks jų dydis, koks siuvimo būdas, kokie papuošimai. Skaitant tuos aprašymus, gali tik stebėtis senųjų mūsų siuvėjų išradingumu, kruopštumu ir meile darbui. Techninės detalės

Sudarytojos Danutė Katkuvienė ir Asta Vandytė 
ISBN 9786094220364
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2011 m.
Apimtis 176 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai