Sūduvos krašto architektūra Visas vaizdas

Sūduvos krašto architektūra

A. Lukoševičius, R. Marcinkevičienė, A. Marcinkevičius, G. Vieversys

Smulkiau

162

Į krepšelį

Aprašymas


Ar nebūtų įdomu viename leidinyje pamatyti, kokie yra patys įdomiausi, originaliausi ir galbūt brangiausi individualūs namai Marijampolėje? Kuo jie ypatingi, novatoriški, kokių architektūrinių atradimų padarė juos projektavę architektai? O kokie inovatyvūs sprendimai panaudoti, per pastarąjį dešimtmetį statant naujus modernius įmonių biurus, visuomeninės paskirties pastatus? Visa tai galima rasti spalvingame gražiai išleistame kataloge „Sūduvos krašto architektūra“. 

Katalogo sudarytojai teigia, kad beveik visų architektų kuriami darbai jau neatsilieka nuo pasaulinių architektūros madų ir tendencijų, o tai reiškia, kad toks vienas ar kitas pastatas, kurį turime Marijampolėje, galėtų papuošti bet kurį Europos miestą. Toks leidinys pasirodė pirmą kartą, ir tik jį vartant galima įsitikinti, kad pastaraisiais metais Sūduvos sostinėje iškilo labai daug naujų, įdomių pastatų, kurie papuošė miestą. 

Net ir tie pastatai, kuriuos matome ir pro kuriuos praeiname kiekvieną dieną šiame kataloge atrodo šviežiai, neįprastai, originaliai. Prie kiekvieno pristatyto pastato pateikta ir jo vizitinė kortelė – informacija, kas ir kada jį projektavo, koks jo plotas, kurioje vietoje jis yra. Dižiosios dalies pateiktų pastatų autoriai yra Marijampolės architektai, bet dalį jų sukūrė ir Vilniaus bei kauno architektai, kurių kūryba taip pat papuošė miestą. 

Vartydami šį katalogą ir grožėdamiesi jame pristatomais pastatais ir nustebsime, ir ne kartą bandysime atspėti, o kurioje miesto vietoje tas ar kitas pastatas yra, nes ypač individualūs namai, čia pristatomi, ne vienam miesto gyventojui iki šiol net bus nematyti. Tad įsigyti šį leidinį sau ar svečiui (informacija pateikta ir anglų kalba) išties verta. 


 
Techninės detalės
 
Sudarytojai Arūnas Lukoševičius, Reda Marcinkevičienė, Algis Marcinkevičius, Gintautas Vieversys 
ISBN 9786094220579
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2012 m.
Apimtis 64 psl.