Sonetai Visas vaizdas

Sonetai

Česlova Jakštytė 

Smulkiau

68

Šios prekės Šiuo metu neturime

2.03 €
7.01 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Gerai žinoma mūsų miesto poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Česlova Jakštytė knygelėje „Sonetai“ pateikia poezijos mėgėjams kelias dešimtis sonetų, pagal temas suskirstytų į kelias grupes – „Meilė ir Mūza“, „Juodosios Damos valdose“,  „Prigimties prasmės“. Šiuose sonetuose – kūrybos, meilės, gyvenimo ir mirties temos, pateiktos jautriai ir nuoširdžiai.

Sonetai būna dviejų rūšių – itališkasis (Petrarkos) ir angliškasis (Šekspyriškasis). Itališkąjį sonetą sudaro 2 ketureiliai ir 2 trieiliai, o šekspyriškąjį - 3 ketureiliai ir 1 dvieilis. Soneto ketureiliai dažniausiai būna aprašomojo arba pasakojamojo pobūdžio, o trieiliai ir dvieiliai – apibendrinamojo, filosofinio. Č.Jakštytė – ištikima Šekspyriškojo soneto gerbėja ir kūrėja.

Bene žymiausias sonetų rašytojas ir buvo Renesanso laikotarpio anglų dramaturgas ir poetas Viljamas Šekspyras, parašęs 154 sonetus. Lietuvoje pirmuosius sonetus parašė  Andriaus Vištelis-Višteliauskas bei Vincas Kudirka, jie buvo išspausdinti laikraščiuose „Aušra“ ir „Varpas“.

Skaitant Č.Jakštytės sonetus galima pailsėti nuo įtemptos dienos, kasdienės rutinos ir pasidžiaugti lietuviško žodžio gilumu ir sodrumu. Nes, kaip rašo poetė viename iš savo sonetų, „dosnios lemties didžiausia dovana – tai tavo siela, meilės man pilna“.Techninės detalės

Autorė Česlova Jakštytė 
ISBN 998687582X
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2004 m.
Apimtis 64 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai