Ąžuolų gilės Visas vaizdas

Ąžuolų gilės

Česlova Jakštytė

Smulkiau

180

Šios prekės Šiuo metu neturime

3.47 €
11.98 Lt

Sumažinta kaina!

-1.45 € / -5.00 Lt

4.92 € 17.00 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Česlova Jakštytė – turbūt geriausiai žinoma ir populiariausia Marijampolės poetė, pradėjusi rašyti eiles nuo ankstyvos vaikystės. Šakių krašto dukra, baigusi Marijampolės kultūros mokyklą, nemažai metų dirbo kompozitoriaus J.Bendoriaus memorialiniame muziejuje, šiuo metu ji yra Marijampolės kraštotyros muziejaus darbuotoja.

Per kelis dešimtmečius poetė parašė šimtus eilėraščių, sonetų, žodžių dainoms, romansams ir giesmėms. Jos kūrybos galima rasti įvairiuose Lietuvos poetų kūrybos rinktinėse ir almanachuose, ji yra rengusi ne vieną poezijos vakarą.

Lietuvos rašytojų sąjungos narė Č.Jakštytė jau nemažai metų bendradarbiauja su „Piko valanda“. Čia išleisti jos eilėraščių rinkiniai „Nukirptos kasos“, „Sonetai“, „Amžiai ir mirksniai“. Naujausias ir labai įdomus bendradarbiavimo rezultatas – 2011 metais pasirodžiusi rubajatų rinktinė „Ąžuolų gilės“.

Rubajatai – iš Artimųjų Rytų mus pasiekę ketureiliai, kurie užrašinėjami dar nuo IX-X amžiaus. Šie lyriniai su filosofiniais pamąstymais ketureiliai kilę iš iraniečių žodinės liaudies kūrybos ir pasižymi glaustumu bei formos darnumu. Puikiai dailininko Artūro Kaminsko iliustruotoje rinktinėje sudėta šimtas rubajatų, kuriuose labai glausta poetine forma perteiktas mūsų gyvenimas.  

Ši knyga – puiki dovana visiems, kurie vertina poetinį žodį, poezijoje ieško dvasios atgaivos. Gali tik stebėtis, kaip į keturias eiles sutelpa daugybė išminties, patyrimo ir tikro jausmo. Šie ketureiliai puikiai tiks pasveikinti artimą žmogų, bus tikras malonumas juos skaityti vakare prie kvepiančios atbatos puodelio...


 
Techninės detalės
 
Autorė Česlova Jakštytė
ISBN 9786094220418
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2011 m.
Apimtis 112 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai