Kalvarijos krašto senieji amatai ir amatininkai Visas vaizdas

Kalvarijos krašto senieji amatai ir amatininkai

Asta Jankeliūnienė, Laima Karpavičienė, Sigita Palionienė

Smulkiau

211

Šios prekės Šiuo metu neturime

3.48 €
12.02 Lt

Išparduodama Išparduodama!
Į krepšelį

Aprašymas


Leidinyje pristatomi Kalvarijos krašto amatininkai – beveik 200 asmenų, puoselėjančių pačius įvairiausius senuosius krašto amatus – siuvimą, audimą, mezgimą, margučių marginimą, žaislų gamybą, batų siuvimą, ratų gaminimą, kalvystę, rimoriaus amatą. Tai tęstinis leidinys – prieš kelerius metus jau buvo išleista knyga apie šio krašto rimorius, račius ir kalvius, kur buvo pristatyta apie 70 amatininkų.

Skaitant knygą galima pastebėti, kokie darbštūs buvo šio krašto žmonės, kokie jie nagingi ir kūrybingi. Labai dažnai vienas žmogus išmanydavo po keletą amatų, kurie padėdavo kaimo žmogui išgyventi, išlaikyti save ir šeimą. Dabar senieji amatai jau nyksta, dažniausiai tampa tik parodomaisiais, edukaciniais.

Medžiaga šiai knygai buvo po kruopelę renkama kelerius metus, ieškota senųjų amatininkų ir žmonių, kurie apie juos galėtų papasakoti. Greta senųjų amatininkų leidinyje pristatomi ir dabar dirbantys bei gyvenantys kaimo žmonės, perduodantys senovės amatus ateinančioms kartoms. Tad leidinys tikrai bus įdomus tiems, kuriuos domina mūsų krašto praeitis, senosios kaimo tradicijos ir kultūrinis palikimas.


 
Techninės detalės
 
Sudarytojos Asta Jankeliūnienė, Laima Karpavičienė, Sigita Palionienė
ISBN 9786094220425
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2011 m.
Apimtis 80 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai