Juos lydėjo šventas jausmas Visas vaizdas

Juos lydėjo šventas jausmas

Politinių kalinių bei tremtinių atsiminimai

Smulkiau

74

Į krepšelį

Aprašymas


Solidžioje 660 puslapių knygoje – daugiau kaip trisdešimties Marijampolės mieste ir apskrityje gyenančių buvusių politinių kalinių ir tremtinių atsiminimai, kuriuos spaudai parengė mokytojai Danutė ir Zigmas Vidrinskai.

Leidinys gausiai iliustruotas ne tik tremties ir lagerių laikų nuotraukomis, bet ir kitomis šeimoms brangiomis relikvijomis iš senesnių bei vėlesnių laikų. Spausdinama ir nemažai tremtyje sukurtų eilėraščių, kurių turinys gilus ir patriotiškas. Yra nemažai ir laidotuvių vaizdų bei pasakojimų apie tai, kaip žuvusiųjų palaikai grįžo į tėvynę.

Šią kraštotyrinę knygą galima skaityti kaip sukrečiantį istorinį dokumentą, labai autentišką ir tikrą. Žmonės pasakoja tai, ką prisimena, ko niekada negalėjo pamiršti. Sunku net įsivaizduoti, kokiomis baisiomis tremties sąlygomis teko gyventi tūkstančiams lietuvių, kokius pažeminimus ir kančias teko iškentėti.

Knyga bus įdomi ir jaunimui, kurie apie tuos įvykius žino tikrai mažai, ir vyresniems žmonėms, kurių giminės ar artimieji buvo ištremti, ir tiems, kuriems pavyko pasitraukti į užsienį ir išvengti baisių istorinių sukrėtimų. Laikas negailestingai bėga ir būtina užfiksuoti tuos prisiminimus ateities kartoms. 


 
Techninės detalės
 
Sudarytojai Danutė Vidrinskienė ir Zigmantas Vidrinskas
ISBN 9986875455
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2001 m.
Apimtis 664 psl.