Kaip mes išlikome gyvi Visas vaizdas

Kaip mes išlikome gyvi

Jadvyga Galinytė-Sandienė

Smulkiau

168

Į krepšelį

Aprašymas


Tautos istorija, prasidėjusi 1940 m., be galo skaudi to meto Lietuvos gyventojams. Milijoninė raudonųjų kraugerių armija su begaliniu įniršiu pradėjo rodyti savo žiaurumą, klastą ir siekį pavergti mūsų gimtąją žemę, sunaikinti papročius, kalbą ir sumenkinti jos stiprybę. Juodasis okupantų planas buvo pradėtas vykdyti. Baimė, nerimas, nežinomybė, skausmas lydėjo kiekvieną mūsų žingsnį.
 
Tačiau nenustojome tikėti Dievu ir tuo, kad kada nors Lietuva vėl bus laisva! Šimtus tūkstančių Lietuvos žmonių jie nuteisė be kaltės ir ištrėmė į Sibiro platybes tikėdami, jog stingdantis šaltis, badas ir alinantis darbas nepaliks nė vieno gyvo.
 
Kiek tūkstančių mamų, tėvų, senelių, brolių ir vaikų nebesugrįžo – jau niekas nesuskaičiuos, tik ta maža saujelė išlikusių gyvųjų byloja apie skaudžią tiesą. Ištvėrę, išgyvenę pragaro kančias, sugrįžo į namus – krauju aplaistytą Lietuvos žemę!
 
Sakoma, jog laikas užgydo žaizdas, nustumia užmarštin net pačius skaudžiausius išgyvenimus, bet viena žinau gerai – jis negali jų ištrinti iš mūsų sapnų...

 
Techninės detalės
 
Autorė Jadvyga Galinytė-Sandienė 
ISBN 9786094220692
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2012 m.
Apimtis 96 psl.