Lietuvos laisvės gynėjas Rimantas Juknevičius. 1991 m. Sausio 13-oji Visas vaizdas

Lietuvos laisvės gynėjas Rimantas Juknevičius. 1991 m. Sausio 13-oji

Paulina Danutė Vidrinskienė

Smulkiau

207

Šios prekės Šiuo metu neturime

4.34 €
14.99 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Knygoje įvardinta data – kruvinosios sovietų agresijos Vilniuje diena, kai už Lietuvos laisvę buvo pralietas nekaltų žmonių kraujas. Tai ir marijampoliečio Rimanto Juknevičiaus žūties data.

Knygos sudarytoja – mokytoja kraštotyrininkė Danutė Vidrinskienė pasiryžo į vieną vietą surinkti prisiminimus, pasakojimus, archyvinius duomenis apie Lietuvos laisvės gynėją R.Juknevičių, žuvusį tą naktį prie televizijos bokšto Vilniuje . Tai ir prisiminimai žmonių, kurie tomis naktimis gynė parlamentą bei TV bokštą, ir pasakojimai apie tai, kaip žuvo Rimantas, ir spaudos straipsniai, užuojautos.

Knygoje rasime ir nemažai nuotraukų – ir iš Rimanto vaikystės bei jaunystės dienų, ir iš jo laidotuvių, taip pat cituojamos kalbos, pasakytos prie žuvusiojo kapo senosiose Marijampolės kapinėse, žuvusiajam skirtos eilės, rašoma apie jo atminimo įamžinimą. Žuvusįjį prisimena jo tėvai, draugai, mokytojai ir bendramoksliai.

Ši knyga – vertingas istorinis dokumentas apie savo gyvybę už tėvynės laisvę paaukojusį mūsų žemietį. Ji ir jaudinanti, ir sukrečianti, ir primenanti, ko niekada negalime užmiršti.


 
Techninės detalės
 
Sudarytoja Paulina Danutė Vidrinskienė
ISBN 9786094220722
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2012 m.
Apimtis 188 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai