"Žiburio" draugija ir jos mokyklos Visas vaizdas

"Žiburio" draugija ir jos mokyklos

Kazys Šapalas 

Smulkiau

23

Šios prekės Šiuo metu neturime

7.24 €
25.00 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Galime didžiuotis, kad XX amžiaus pradžioje Marijampolėje veikė „Žiburio“ draugija, kuri suvaidino didžiulį vaidmenį Užnemunėje ir visoje Lietuvoje. 1906-1940 metais veikusios draugijos tikslas buvo šviesti lietuvius lietuvybės ir katalikybės dvasia, teikti lietuviams visokeriopą pagalbą, skatinti solidarumo ir benduomeniškumo jausmą. 

„Žiburio“ draugija steigė pradžios mokyklas ir gimnazijas, bibliotekas, beglobių vaikų ir senelių prieglaudas, rengė koncertus ir vaidinimus. Idėja išleisti knygą apie šią draugiją kilo dar 2006-aisiais, kai buvo minimas draugijos įkūrimo 100-metis. Draugijos istoriją aprašė pedagogas, ilgametis dėstytojas Kazys Šapalas, knygą rašęs iki pat 1980 metų ir niekada nesitikėjęs, kad medžiaga apie katalikiškos pakraipos draugijos veiklą kada nors išvys dienos šviesą – sovietmečiu tai buvo neįmanoma. 

„Žiburio“ draugijos archyvą K.Šapalas dar prieš Antrąjį pasaulinį karą paėmė iš kunigų marijonų, daug metų jį saugojo ir studijavo. Dabar šis archyvas yra saugomas Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje. 

Žymiausieji „Žiburio“ skyriai buvo Marijampolėje ir Seinuose. Po Pirmojo pasaulinio karo būtent ši draugija įsteigė gimnazijas Marijampolėje, Seinuose, Prienuose, Šakiuose, Vilkaviškyje, Kudirkos Naumiestyje.  Todėl jos reikšmė mūsų krašto švietimui ir kultūrai – neįkainojama. 

„Piko valandos“ išleista solidi, daugiau kaip 500 puslapių turinti knyga bus įdomi ir prieškario Lietuvos istorijos tyrinėtojams, ir padegogams, ir visiems savojo krašto patriotams. Techninės detalės

Autorius Kazys Šapalas 
ISBN 9789955642909
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2009 m.
Apimtis 512 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai