Marijampolės sporto ištakos ir krepšinio kelias Visas vaizdas

Marijampolės sporto ištakos ir krepšinio kelias

Gintautas Žibūda

Smulkiau

158

Šios prekės Šiuo metu neturime

7.24 €
25.00 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Negailestingas laikas daug ką ištrina iš atminties, daugybė įdomių faktų užsimiršta, pasidengia laiko dulkėmis. Marijampolė garsi ne tik tautos atgimimo veikėjais, kultūrininkais, bet ir puikiais sportininkais, garsinusiais miestą ir Lietuvoje, ir už jos ribų. 

Gerai žinomas mūsų miesto krepšinio treneris, daug metų šioje srityje dirbantis ir ne vieną žymų sportininką išauginęs Gintautas Žibūda (bene garsiausias – neseniai NBA žaidęs, o dabar Rusijoje rungtyniaujantis Darius Songaila, taip pat parėmęs šios knygos leidimą) ėmėsi sunkios užduoties – po kruopelę surankioti žinias apie šio krašto sportininkus, apie čia veikusias sporto organizacija sir klubus, taip pat apie lietuvių taip mylimą krepšinį. Visa tai ir sutilpo šioje labai įdomioje knygoje. 

 Mažai kas žino, kad jau 1921 m. balandžio 27 d. buvo įregistruota Marijampolės sporto sąjunga - viena iš devynių pirmųjų Lietuvoje. 1923 m. pavasarį mieste susikūrė „Vaidoto" ir „Mirgos" sporto klubai, o 1924-ųjų liepą šių klubų merginos jau žaidė krepšinį Šiauliuose. 

Kokie sporto įvykiai ir žmonės davė pradžią sportui Marijampolėje? Kaip kūrėsi sporto organizacijos ir klubai mūsų mieste? Kas buvo tie pirmieji sporto puoselėtojai ir sportininkai tarpukario Marijampolėje? Kaip krepšinis pradėtas žaisti Marijampolėje, kokios šio žaidimo ištakos bei jo nueitas istorinis kelias? Į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakymą galima rasti šioje gausiai iliustruotoje knygoje, kuri bus įdomi ne tik sporto aistruoliams, bet visiems, kas domisi Sūduvos sostinės istorija ir šiandiena.Techninės detalės

Autorius Gintautas Žibūda 
ISBN 9786094220227
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2010 m.
Apimtis 272 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai