Sugrįžimas į Paežerių kaimo praeitį Visas vaizdas

Sugrįžimas į Paežerių kaimo praeitį

Justina Kiverienė

Smulkiau

287

Į krepšelį

Aprašymas


„Tikriausiai kiekvienam iš mūsų ateina toks metas, kai mes sustojame, susimąstome. Kai gyvenimo rudenėjančiame take klevai mums rašo spalvingus jaunystės prisiminimų laiškus apie pavasario gimimo stebuklą ir vasaros dienos žydėjimą. Rudenio spalvos plaikstosi ore, rodos, tik sugauk jas, dėk į širdį ir būsi kupinas rudenio žavesio. Tik kodėl sustojame, atsigręžiame atgal ir nostalgiškai žvelgiame į tolį?“ (R. Ivanauskas)

Mintis atgaivinti leidinyje mūsų kaimo praeitį, išsaugoti jo istoriją ateinančioms kartoms gimė Paežerių kaimo bendruomenei „Gulbinėlis“. Juk Paežeriuose gimė, mokėsi, dirbo daug Lietuvai nusipelniusių žmonių. Čia pirmuosius gyvenimo žingsnius žengė tautinio atgimimo žadintojas V. Kudirka, mokėsi skulptorius P. Rimša, JAV lietuvių veikėjas A. Petrika, knygnešys J. Rimša, gyveno ir dirbo šviesios atminties mokytojas St. Ankevičius, rašytojas A. Kriščiukaitis-Aišbė ir kiti žymūs kraštiečiai. Leidinyje, remiantis žmonių atsiminimais, dokumentais, stengtasi nušviesti kaimo ištakas, garbingą istorinę praeitį, žymiausius kraštiečius.

Knyga išleista projekto „Sugrįžtame į savo kaimo praeitį“ lėšomis. Tokiame nedidelės apimties leidinyje nelabai įmanoma įvykius ir datas išdėstyti griežta chronologine tvarka. Tačiau galbūt svarbiausia tai, kad pavyko atgaivinti bent mažą dalelę mūsų krašto praeities.

Už pagalbą leidžiant knygą ypač dėkojame Vilkaviškio verslo ir turizmo centro darbuotojoms bei visiems, pasidalijusiems savo prisiminimais ir nuotraukomis, vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie šios knygos leidybos.


 
Techninės detalės
 
Sudarytoja Justina Kiverienė
ISBN 9786094220784
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2013 m.
Apimtis 72 psl.