Aukštosios mokyklos fakultetas Kvietiškyje Visas vaizdas

Aukštosios mokyklos fakultetas Kvietiškyje

Antanas Savukynas, Nijolė Savukynienė

Smulkiau

201

Šios prekės Šiuo metu neturime

3.48 €
12.02 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Šiame leidinyje yra aprašoma Marijampolės kolegijos verslo ir technologijų fakulteto kūrimosi raida buvusio Kvietiškio dvaro vietoje Marijampolėje nuo pat Žemesniosios žemės ūkio mokyklos įkūrimo 1926 metais iki kolegijos akreditacijos 2006 metais.

Galbūt pirmą kartą skaitytojas ras išsamų, istoriniais šaltiniais pagrįstą Kvietiškio dvaro istorijos aprašymą ir jo įtakos Marijampolės miestui analizę. Mokyklos aštuoniasdešimtmečio proga pasirodęs leidinys siekė parodyti, kad čia yra etninis Sūduvos kraštas, turintis žinomą dviejų tūkstančių metų istoriją, o ne trumpalaikis Suvalkijos administracinis darinys. Be to, leidinys supažindina su žemės ūkio ir kitų veiklos sričių specialistų rengimo tvarka ir rezultatais šioje mokykloje, aptaria kolegijos kūrimo idėją ir pirmuosius žingsnius šia kryptimi.

Skaičiuojama, kad šiame mokyklos fakultete per tuos dešimtmečius buvo parengta daugiau kaip 10 tūkstančių specialistų, tad leidinys bus įdomus kiekvienam, kuris čia studijavo ir baigė mokslus. Išsamiai aprašyti buvusio technikumo 1945-1990-ieji veiklos metai, permainos, kurios atėjo su nepriklausomybės atkūrimu.

Gausiai iliustruotame leidinyje prisimenama ir Marijampolės kolegijos kūrimo idėja, kilusi dar 1991 metais ir realizuota 2001-aisiais. Išsamiai supažindinama su dešimtimis čia dirbusių pedagogų, pateikiant jų biografijas, svarbiausius pasiekimus. Daugelis čia atras save ar savo buvusius dėstytojus. Knyga baigiama fakulteto himnu. 


 
Techninės detalės
 
Sudarytojai Antanas Savukynas, Nijolė Savukynienė
ISBN 9955645156
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2006 m.
Apimtis 220 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai