Kaimų istorijos: Žalioji, Sabaliavas, Durbė, Garnabūdis, Naujas kaimas, Vilkavizna, Komenka, Santaka Visas vaizdas

Kaimų istorijos: Žalioji, Sabaliavas, Durbė, Garnabūdis, Naujas kaimas, Vilkavizna, Komenka, Santaka

Vincentas Kazimieras Svitojus

Smulkiau

203

Šios prekės Šiuo metu neturime

3.48 €
12.02 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Gerai žinomas kaimo kapelos „Gegužio žiedai“ įkūrėjas ir ilgametis jos vadovas Vincas Kazimieras Svitojus, kuris yra ir Kalvarijos garbės pilietis, sudarė šią įdomią knygą, kurioje pateikiamos kelių kaimų ir juose gyvenusių žmonių istorijos.

Knygos įžangoje jos sudarytojas ir ne vieno teksto autorius rašo, kad jam skaudu dėl išnykusių kaimų, ištuštėjusių laukų ir norisi įamžinti išnykusių kaimų istorijas, juose gyvenusių žmonių, kurių daugumos jau nebėra, likimus. Tad knygoje ir sudėta tai, kas liko iš 8 kaimų ir 65 sodybų iki mūsų dienų.

Knyga yra parengta pagal išnykusių kaimų gyventojų prisiminimus arba jų giminių, kaimynų pateiktus pasakojimus. Jos įžangoje trumpai aprašoma šio krašto istorija nuo gilios senovės iki XX amžiaus. Aprašant kaimus, pateikiami jų planai, istoriniai faktai,  aprašomos čia gyvenusios šeimos, pateikiama nemažai nuotraukų.  

Knyga bus įdomi ne tik iš šių kaimų kilusiems žmonėms, bet ir visiems, kas domisi Lietuvos praeitimi, jos istorija. Tai tarsi rašytinis paminklas lietuviškam kaimui ir jame gyvenusiems žmonėms.


 
Techninės detalės
 
Sudarytojas Vincentas Kazimieras Svitojus
ISBN 9786094220463
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2011 m.
Apimtis 176 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai