Sūduvos Suvalkijos istorija Visas vaizdas

Sūduvos Suvalkijos istorija

Jonas Totoraitis 

Smulkiau

73

Šios prekės Šiuo metu neturime

15.00 €
51.79 Lt

Į krepšelį

Aprašymas


Kiekvieno inteligento, savo gimtojo krašto mylėtojo namuose privalo būti istoriko Jono Totoraičio (1872-1941) knyga „Sūduvos Suvalkijos istorija“. Lietuvos ir jos regionų istorijos tyrinėtojams šios knygos pirmoji dalis, pirmąkart išleista Kaune 1938 metais, buvo gerai žinoma, tačiau jau seniai tapusi bibliografine retenybe. Leidykla „Piko valanda“ 2003-aisiais perleido šią unikalią knygą, kurios pirmasis pakartotinis tiražas greitai ištirpo ir teko jį kartoti.

Marijonas filosofijos daktaras, Fribūro Šveicarijoje universiteto auklėtinis J.Totoraitis – Sūduvos krašto žmogus, gimęs Šakių rajono Bliuviškių kaime. Jis aktyviai  prisidėjo prie Lietuvos išlaisvinimo, dalyvavo Vilniaus Didžiajame seime, buvo „Žiburio“ Marijampolėje ir Seinų gimnazijų steigėjas, marijonų kunigų seminarijos rektorius, ir dabar Marijampolėje veikiančios marijonų gimnazijos steigėjas ir direktorius. 1943-aisiais jis perlaidotas senosiose Marijampolės kapinėse, 2004 metais jo vardu pavadinta buvusi penktoji Marijampolės vidurinė mokykla.

Rašydamas itin vertingą leidinį „Sūduvos Suvalkijos istorija“ istorikas rėmėsi iki šiol nežinomais šaltiniais, daug įdomios medžiagos apie Sūduvą gavo iš Vatikano archyvų, tyrinėjo bibliotekų fondus, kalbėjosi su įvairiais žmonėmis ir užrašė jų prisiminimus. Šia jo knyga naudojasi visi, kas rašo apie Sūduvą, Žemaitiją ar Dzūkiją. Gyvas, įdomus žodis, autentiški liudijimai, istorinių šaltinių išmanymas daro šį daugiau kaip 700 puslapių veikalą įdomiu ir jaunimui, ir vyresniam skaitytojui. Šo veikalo vertė metams bėgant tik didės. 


 
Techninės detalės
 
Autorius Jonas Totoraitis
ISBN 9986875870
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2003 m.
Apimtis 728 psl.
Spauskite ir apsilankykite

Specialūs pasiūlymai

» Visi pasiūlymai