Užupių vėtros Visas vaizdas

Užupių vėtros

Ona Mačiulienė

Smulkiau

160

Į krepšelį

Aprašymas


Marijampolėje Onutę Mačiulienę žino visi. Ir ne tik Marijampolėje – daugiau kaip 50 metų ji dirba su įvairiomis jumoro grupėmis ir su jomis yra apkeliavusi visą Lietuvą, dalyvavusi daugybėje įvairių konkursų, apžiūrų. Jos sodrų, vaizdingą žodį, subtilų junorą žino daugelis. 

O.Mačiulienė – Dzūkijos krašto dukra, jokių literatūros mokslų neturėjusi ir šį talentą turinti iš prigimties. Daug metų ji dirbo prekybininke, bendravo su pačiais įvairiausiais žmonėmis ir tai davė peno jos kūrybai. Nuo 1961 metų ji pradėjo vadovauti jumoro grupėms, kurios tapo respublikinių konkursų laureatėmis, trejus metus - absoliučiai geriausiomis respublikoje. 

22 metus visų Onute vadinama moteris vadovavo Marijampolės profesinio rengimo centro jaunimo grupei „Jaunieji ūkininkai“, 12 metų šauniajam duetui „M-2“. Jumoro forma ji negailestingai pliekė visas mūsų gyvenimo negeroves, skatino gyventi dorai ir sąžiningai. 

Prasidėjus Nepriklausomybei, viena po kitos pasirodė gražios, spalvingos, smagiai skaitomos Onutės knygelės vaikams „Pirko meškinas bites“ (1994), „Bitė ir lietutis“ (1996) „Žiužė prie upelio“(1997), “Raudonviršio derybos“ (1997), „Velykos „ (1997) „Kiškio šviesoforas“ (1998),“), „Vilko aludė“ (2005). 

Nedaug kas žinojo, kad metai po metų ji rašė ir labai rimtus kūrinius. Vienas jų – jaunystė sprisiminimais pagrįstas ir daug metų širdyje išnešiotas romanas „Užupio vėtros“. Čia vaizduojamas kelių ūkininkų šeimų ir jų samdinių gyvenimas, kalbama apie paprastų žmonių džiaugsmus ir rūpesčius. Knygoje sukurti ryškūs herojų paveikslai, ji sudomina nuo pat pirmų puslapių.  Romanas tikrai bus įdomus visiems, ypač tiems, kurie puikiai prisimena prieškario ir karo metus Lietuvoje.Techninės detalės

Autorė Ona Mačiulienė 
ISBN 9789955642619
Leidykla Piko valanda
Išleidimo data 2007 m.
Apimtis 224 psl.