Informacija spaudos darbams

Naudingi pastebėjimai padėsiantys Jums greičiau ir patogiau gauti užsakymus.

Prieš siunčiant mums spaudai skirtus maketus, prašome juos tinkamai paruošti. Gerai paruošti failai ženkliai pagreitina gamybos terminą.

Failo spalvos nustatytos CMYK

Visos makete esančios spalvos ir nuotraukos turi būti nustatytos CMYK spalvų profiliu. Tai yra standartinis spalvų formatas susidedantis iš keturių pagrindinių spalvų (Cyan, Magenta, Yellow ir Black), skirtas skaitmeninei spaudai.

Jeigu failas nėra CMYK, jį vis tiek galima spausdinti, tik atspaustos spalvos ant popieriaus skirsis nuo matomų ekrane. Jos gali būti blankesnės ir tamsesnės.

Kokybiškai spaudai reikalingi didesnės raiškos (su daugiau pikselių) failai, ypatingai nuotraukos ir iliustracijos. Failus geriausia siųsti el. paštu arba per Wetransfer, kad nenukentėtų jų kokybė.

Nuotraukos, paimtos iš Mesenger ar Word failų nėra tinkamos spaudai.

Jeigu nesate tikri dėl failų kokybės, mes juos įvertinsime.

Iš visų pusių kraštinėse turi būti paliktas 2 mm kraštas apipjovimui. Jis turi būti ne baltas apvadas, o tiesiog fono pratęsimas.

Pvz. jeigu Jūsų norimas formatas yra 90×50 mm, failo dydis spaudai turi būti 94×54 mm.

Užlaidos yra skirtos tolygiam spaudos vienetų apipjovimui.

Saugos zona yra 5 mm kraštas nuo pjovimo linijos. Visa svarbi tekstinė ir vaizdinė informacija, logotipai nuo pjovimo kraštų turi būti atitraukti bent 5 mm.

Tinkamiausi spaudos failų formatai yra PDF, JPG, TIFF.

Word dokumentai nėra tinkami spaudai, prašome juos išsaugoti PDF formatu.

Failai ploteriavimui, graviravimui turi būti pateikti vektoriniu formatu: PDF, EPS, AI.

Pateikto spaudai failo formatas turi atitikti norimo spaudinio dydį, arba būti proporcingai mažesnis ar didesnis.

Pvz. jeigu norite 60×80 cm plakato, pats failas turi būti tokių matmenų, arba tarkime, 30×40 cm tačiau geros kokybės, kad išdidinus išliktų ryškus vaizdas.

Spausidname ir ant ant Jūsų pateikto popieriaus, tačiau prieš tai būtina jį įvertinti ir padaryti testinį spaudinį. Gali būti, kad atisneštas popierius netiks mūsų spausdintuvui.

Turbūt pastebėjote, kad kuo didesniais kiekiais perkate prekes / paslaugas tuo geresnė kaina Jums yr siūloma. Laiko ir medžiagų sąnaudų atžvilgiu visada optimaliau yra iš karto pagaminti didesnį kiekį produkcijos nei mažesnį kiekį per kelis kartus. Todėl gaminant 500 vnt lankstinukų, 1 vnt. kaina bus ženkliai mažesnė, nei gaminant tik 50 vnt. Prieš darant spaudos užsakymą, pasvarstykite, ar produktas bus aktualus ir naudingas ilgesniam laikotarpiui, galbūt verta iškart gaminti didesnį kiekį ir taip sutaupyti.

Jūsų patogumui pateiktus failus pakoreguoti ir tinkamai paruošti spaudai galime mes.

Smulkius pataisymus (pvz. failų konvertavimas, apkirpimas, formato pakeitimas) padarome nemokamai. Sudėtingesniems ir daugiau laiko reikalaujantiems taisymams (pvz. didelio kiekių failų apdorojimas, margo fono užlaidų uždėjimas, maketo perdėliojimas) taikomi papildomi įkainiai.

Žinodami Jūsų poreikius, galėsime pateikti optimaliausią pasiūlymą. Jeigu trūksta informacijos, ar norite gyvai pabendrauti, maloniai kviečiame kreiptis:

  • tel. +370 343 54 216,
  • rašyti el.p. leidykla@pikovalanda.lt,
  • arba užsukti į leidyklą Žemaitės g. 59, Marijampolė.